Jak umyć lodówkę? [zdjęcia]

lod-miniNie wystarczy przetrzeć półki – lodówkę co jakiś czas należy umyć dokładnie. Jak się do tego zabrać?

 

Zaczynamy od tego, że wyłączamy lodówkę – w nowszych typach uda się to zrobić bez konieczności wyciągania wtyczki z gniazdka (przekręcamy pokrętło na „0” – wyłączenie lodówki poznamy najczęściej po tym, że światło w jej wnętrzu zgaśnie), w starszych trzeba będzie odłączyć urządzenie od zasilania. Produkty wyciągamy i umieszczamy w chłodnym miejscu. Musimy poczekać, aż zniknie ewentualny szron na ściankach lodówki – gdy zostanie sama wilgoć, możemy zabierać się za czyszczenie.

lod1

Najpierw wyciągamy wszystkie półki. Myjemy je osobno – przyda się do tego wanna, ale jeśli jej nie mamy, możemy to zrobić ostrożnie w zlewie kuchennym lub w dużej misce. Każdy element myjemy płynem do mycia naczyń, płuczemy, a następnie wycieramy do sucha.

lod3

Podobnie postępujemy z wnętrzem lodówki: najpierw myjemy płynem do naczyń za pomocą gąbki lub miękkiej szmatki, później mokrą szmatką wycieramy detergent.

lod4

Trudno dostępne miejsca, jak np. odpływ skroplin, wyczyścimy patyczkiem do ucha. Gdy całość jest już czysta, wycieramy do sucha – ściereczką kuchenną lub papierowymi ręcznikami.

lod5

Wkładamy na miejsce wszystkie półeczki i możemy już włączyć na nowo urządzenie!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s