Jak zrobić kartki świąteczne? [zdjęcia]

Wykonanie kartek bożonarodzeniowych nie jest wcale trudne! Za pomocą kolorowych arkuszy, nożyczek i kleju możemy wyczarować piękne kompozycje. Poniżej kilka pomysłów.

 

Zobacz też: 5 pomysłów na kartki bożonarodzeniowe – dziecinnie proste (DIY)!

 

Potrzebujemy:

– bloku technicznego z kolorowymi kartami,

– nożyczek,

– nożyka z łamanym ostrzem,

– wstążek, tasiemek lub rafii,

– mazaków – najlepsze będą metaliczne,

– przydadzą się także: klej z brokatem (można go kupić za kilka złotych), taśma dwustronnie klejąca, deska do krojenia.

 

Kartka 1

 

Potrzebujemy kolorowej karty na tło, kilku kawałków kolorowego papieru (wycięte na kształt zbliżony do kwadratów i prostokątów), taśmy dwustronnie klejącej, rafii lub tasiemek oraz mazaków i ewentualnie kleju z brokatem. Zaczynamy od zawiązania kokardek na kolorowych kawałkach – w ten sposób uzyskaliśmy „prezenty”.

Taśmą dwustronnie klejąca przyklejamy ozdoby na naszą kartkę.

Wypisujemy życzenia – najlepiej najpierw metalicznym flamastrem, a następnie jeszcze klejem z brokatem w tym samym kolorze.

W ten sposób możemy przygotować kartki w różnych wersjach kolorystycznych!

 

Kartka 2

 

Będziemy potrzebować ładnej wstążki, arkusza kolorowego papieru złożonego na pół (wyjdzie nam kartka podwójna, otwierana), nożyka z łamanym ostrzem, linijki i deski do krojenia oraz klejów z kolorowym brokatem. Zaczynamy od wycięcia na grzbiecie karty (na zagięciu) szpary o długości odpowiadającej szerokości wstążki. Róbmy to na desce do krojenia! Aby uzyskać równe cięcie, przeciągnijmy nożykiem wzdłuż linijki.

Następnie przez otwór przeciągamy wstążkę i zawiązujemy kokardę z przodu kartki. Teraz klejem malujemy świąteczne motywy – np. gwiazdki.

Możemy użyć kilku kolorów kleju. Ważne: on dosyć długo schnie, więc uważajmy, aby nasze malunki nie dotykały niczego zanim nie stwardnieją!

 

Kartka 3

 

Potrzebujemy kolorowego arkusza na tło kartki, białego papieru technicznego na bałwanka, kawałków czarnego i pomarańczowego papieru na kapelusz i noc bałwana, kawałka czerwonej rafii lub wstążki na jego szalik, a do tego czarnego mazaka, nożyczek, ołówka i 2 kieliszków. Zaczynamy od narysowania konturu bałwanka ołówkiem – kieliszek o większej średnicy będzie jego „brzuchem”, a o mniejszej średnicy – „głową”. Wycinamy ten kształt nożyczkami.

Dookoła „szyi” bałwanka oplatamy wstążkę lub rafię, podklejamy ten „szalik”. Z pomarańczowego papieru wycinamy „marchewkę” i przyklejamy na „twarz” bałwana.

Czarnym flamastrem rysujemy oczy, uśmiech i guziki bałwanowi. Przyklejamy go na kartkę.

 

Z czarnego papieru wycinamy kapelusz i przyklejamy go nad głową bałwanka (jeśli ten papier jest cienki, warto kapelusz włożyć pod głowę bałwanka ze sztywnego arkusza). Wypisujemy życzenia…

…i gotowe! Na jednej kartce możemy nakleić więcej bałwanków, dać im kolorowe szaliki, kapelusze…

Więcej inspiracji znajdziesz w naszym poradniku – do ściągnięcia za darmo: Jak samemu zrobić kartki świąteczne – polecamy!

Reklamy

2 myśli w temacie “Jak zrobić kartki świąteczne? [zdjęcia]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s