Jak zamaskować odrosty na żelowych paznokciach? [zdjęcia]

Pazurki już Ci urosły, a do umówionej wizyty u manikiurzystki jeszcze trochę czasu? Możesz w ciekawy sposób zamaskować odrosty na paznokciach.

 

Kilkumilimetrowy odrost nie wygląda zbyt ładnie…

Jak sprawić, aby pazurki wyglądały pięknie? Potrzebujesz kolorowego lakieru, bezbarwnego lakieru z odżywką i ewentualnie lakieru do kresek. Do tego tylko jeszcze przyrząd do odsuwania skórek, nożyczki i taśma klejąca – foliowa lub papierowa.

Zaczynamy od delikatnego odsunięcia skórek i pomalowania płytki paznokcia lakierem z odżywką.

Zaczekaj aż odżywka wyschnie i na każdy paznokieć przyklej kawałki taśmy – odsłaniając tę część paznokcia, która wymaga pomalowania.

Pomaluj teraz kolorowym lakierem każdy paznokieć (oczywiście najpierw zajmujemy się jedną ręką, a dopiero gdy dzieło na niej będzie skończone – zabieramy się za drugą dłoń).

Zaczekaj aż lakier wyschnie i ostrożnie zdejmij taśmę. Jeśli wzór jest ładny, nierozmazany – wystarczy teraz nanieść warstwę lakieru bezbarwnego na cały paznokieć.

Jeśli jednak przy brzegu taśmy zdarzyły się jakieś wypadki, zrób cienkim pędzelkiem kreskę, która to zamaskuje. I po wyschnięciu cały paznokieć pomaluj bezbarwną emulsją.

Taśmę możemy przyklejać na kilka sposobów – w szpic jak powyżej lub po prostu po jednym kawałku, dzięki czemu uzyskamy prostą linię (jak na prawej dłoni na zdjęciu poniżej). Możemy też pobawić się z różnymi kolorami – to zależy tylko od naszej inwencji i oczywiście od tego, jak wygląda żel na naszych pazurkach.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s