Jak się pozbyć bólu głowy? [tekst]

Głowa boli, tabletki nie skutkują, kawa nie pomaga… A powód może być prozaiczny! Odwodnienie.

Jak się więc pozbyć bólu głowy? Najpierw napijmy się wody. Szczególnie w cieplejsze dni potrzebujemy sporo płynów, a najlepszym z nich jest po prostu woda. Zapotrzebowanie na wodę wzrasta przy podwyższonej temperaturze i obniżonej wilgotności, ale też niska temperatura prowadzi do większego na nią zapotrzebowania (a to dlatego, że organizm wydatkuje więcej energii na ogrzanie, podobnie jak na „udźwignięcie” ciężkich zimowych ubrań). Tymczasem nasz organizm nie może magazynować większej ilości wody. Musimy więc stale ją dostarczać.

 

To woda dostarcza do organizmu substancje odżywcze. To ona też wyprowadza z ciała produkty przemiany materii. Bardzo wrażliwy na odwodnienie jest mózg, który też niezwykle szybko reaguje na niedotlenienie.

 

Dlaczego z braku wody boli głowa? Z braku tlenu, który dostarcza też woda. Niedotleniony mózg zatrzymuje wodę, a więc zwiększa swoją objętość uciskając na opony. Przy tym wciąż pracuje, a skoro nie może wydalić produktów przemiany materii, zatruwa się.

Reklamy

Jedna myśl w temacie “Jak się pozbyć bólu głowy? [tekst]

  1. Miewam od czasu do czasu silne bóle głowy, kiedy w pracy mam dużo stresów. Dziwne, ale najbardziej wtedy boli mnie głowa w weekendy. Żeby w ogóle móc wstać z łóżka, to muszę wziąć pyralginę, bo inaczej to umieram.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s